Võistlusdroonid VMRC Racewayl 14. märts 2017

Bruno Vaher / Kirjuta esimene kommentaar

19.03.2017 stardivad esimesed võistlusdroonid Väike-Maarja Mudelihallis
HOBIzone Drone Racing League kolmas etapp toimub Väike-Maarjas
Väike-Maarja mudelihallis sumisevad sel pühapäeval võistlusdroonid

Jaanuarist käivitus Sauel Eesti esimene droonivõistluste sari mille kolmas etapp peetakse Väike-Maarja mudelihallis. Võistlusdroonid on kerged ja väga vilkad nelja propelleriga õhusõidukid mida piloot juhib raadio teel kastades drooni pardal oleva kaameraga juhtmevabalt ühendatud videoprillidest nähtavat videopilti.

Võistlejaid on oodata üle Eesti ja ka Lätist. Kindlasti on kohal mõlemate riikide parimad piloodid kes koguvad väärtuslike punkte sarja arvestuses, aga võistlema on oodatud kõik huvilised.

"Väike-Maarja mudelihall on meie liigale suurepärane võistluskoht sest võimaldab soojades ja kuivades tingimustes pingelisi võidusõite pidada" ütles võistluse peakorraldaja Rando Mere. "Automudelirajana populaarsust kogunud vana võimlahoone on eriti sobilik ka oma infrastruktuuri poolest ning oleme kindlad, et tuleb põnev võistluspäev lisas ta.

"Drooni võidusõit on kõige lähedam kogemus lendamisele jäädes ise siiski kahe jalaga maapeale" ütles võistleja Kristjan Vaga. "Kui videoprillid on peas, siis ainus mida näha on, on videopilt drooni pardal olevast kaamerast, see on tõeline vabaduse tunne!"

"Mul on hea meel, et seda uut ja väga kiiresti arnevat tehnikaspordiala on võimalik meie mudelihallis näha. Kui piloodid eelmisel nädalal meie rada testimas käisid siis oli näha pealtvaatajate suurt huvi selle põneva spordiala vastu. Tule kindlasti võistlusi vaatama, sest pealtvaatajatele on sissepääs tasuta ning tegu on erakordselt kaasahaarava vaatemänguga" kommenteeris Väike-Maarja mudelihalli haldaja Bruno Vaher

Võistlused toimuvad Väike-Maarja mudelihallis juba sel pühapäeval, 19. Märtsil, võistluspäev algab kell 11, ent põnevaid finaale saab näha alates kella kolmest. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: