Väike-Maarja Mudeliring 
2023/24 mudeliring alustab tööd 27.septembrist.
Mudeliringis on kohti kuni 10 osalejale.

Toimumise aeg:
Kolmapäeviti
17:00 kuni 18.30


Mudeliring on mõeldud kõikidele noortele tehnikahuvilistele, kes tahavad osata ise asju teha ja saada aru, mis põhimõtetel tehnikaasjad töötavad, et neid siis tulevikus ise ehitada.

Mudeliringis omandavad noored algteadmised ja oskused, mis on vajalikud mudelispordi ning tegelikult ka kõikidesse teistesse tehnikaspordi aladesse sisenemiseks. Eelkõige saavad nad rakendada füüsikatunnis õpitut. Lisaks õpitakse märkama detaile, nende olulisust ning omandatakse reaalsed oskused mistahes tehniliste probleemidega toimetulekuks.

Lisaks mudelauto juhtimisvõtete ja võistlusstrateegiate omandamisele räägitakse mudeliringis auto ehitusest ja selle hoolduse põhimõtetest. Õpitakse tundma ja kasutama vajalikke tööriistu ning hooldusvahendeid. 

Selleks, et veelgi informatiivsem ning põnevam oleks, kutsume külla ka oma alade spetsialiste, kes näitavad, kuidas autosid ette valmistada ja seadistada, et rajal kiirem olla ning õpetavad, kuidas erinevates võistlussituatsioonides käituda.

Ringi tegevus on planeeritud läbi kogu õppeaasta oktoobrist aprilli lõpuni. Ringiga saab liituda ka peale õppetöö algust.

Mudeliringis ootame osalema kõiki tehnikahuvilisi vanuses 10-19a.
Ringi maksumus on 25€/kuu ning ring toimub kolmapäeviti kell 17.00...18.30.
VMRC mudeliringi juhendajaks on Bruno Vaher 

Ringi ülesehitus:
Esimestel kordadel keskendutakse sõitmisele ja sellele, mis mudelisport endast kujutab. Seejärel sukeldutakse töölaudade taha ja vaheldumisi sõitmisega õpime ka oma mudelid hooldama.

Maksumus:
Tehnikaspordialad on paraku natukene kallimad kui näiteks male või laulmine aga oleme oma mitmeaastase kogemusega jõudnud lahenduseni, kus kunagiste tuhandete eurode asemel on läbi targa tehnikavaliku investeering kordades väiksem. Selguse huvides kirjutame selle lahti komponentidena, et vältida võimalikke üllatusi. Samuti oleme lahendanud olukorra, kus huvide muutus ei jäta suure raha eest soetatud väärt tehnikat tolmu koguma.

Ringi kuutasu on 25€ mis sisaldab:

  • mudeliringi töös osalemist kolmapäeviti kell 17-18.30
  • VMRC klubimudeli kasutamist ringitöös (1/18 mõõtkavas offroad mudel)
  • vajalike tööriistade ja töövahendite kasutamist

Mudeliringi toetab hooajal 2023/24 Riiklik huvitegevuse rahastamise programm.


11.12.2021 

Väike-Maarja Mudelihalli noored sõitjad olid edukad Juunior-Liiga 2022 2.etapil Paides

 

11.detsembril toimus noortele mõeldud raadioteel juhitavate mudelite võidusõidusari - Juunior-Liiga 2022. Seekord oli sarja võõrustajaks Paide RC klubi. Väike-Maarja Mudelihallist osalesid võistlustules seekord kolm sõitjat- Joosep Viiksaar, Nele Alton ja Karl Erik Valter. 20 sõitja hulgast saavutas Joosep Viiksaar 2.koha, Nele Alton 3.koha ja Karl Erik Valter 10.koha. Nende tulemustega asus meeskondade arvestuses Väike-Maarja Mudelihall juhtima Türi Noortekeskuse ees. Noori juhendasid Bruno Vaher ja Tõnu Paat.


20.11.2021

Väike-Maarja Mudelihalli noored sõitjad olid edukad Juunior-Liiga 2022 1.etapil Rakveres

20.novembril toimus üle pika aja noortele raadioteel juhitavate mudelite võidusõidu sari Juunior-Liiga 2022. Seekord oli sarja võõrustajaks Rakveres asuv AURUM 21 keskus. Väike-Maarja Mudelihallist osalesid võistlustules neli sõitjat- Joosep Viiksaar, Gregor Purge, Nele Alton ja Rico-Rander Mälton. 25 sõtja hulgast saavutas Joosep Viiksaar 2.koha, Nele Alton 3.koha, Gregor Purge 10 koha ja Rico-Rander Mälton 14.koha. Tehnilist poolt juhendas Bruno Vaher ja sõidunippe jagas noortele Marcus-Mattias Vaher.